Takže ste skončili svoju prácu. Zarobte si peniaze touto prvou migráciou

Takže ste skončili svoju prácu. Zarobte si peniaze touto prvou migráciou

Pár týždňov po tom, čo ste prišli o zamestnanie, sa budete cítiť zle, ak ho milujete, a teraz ste nútení prísť na to, čo robiť . Namiesto toho, aby ste boli ohromení alebo frustrovaní, je čas konať rýchlo a ušetriť peniaze, aby ste boli v najlepšej pozícii na riešenie nezamestnanosti.

Prijatie krokov na zlepšenie vašej finančnej situácie vám nepomôže pripraviť, ak je strata zamestnania dlhšia, ako sa očakávalo; pomôže vám to riešiť emocionálne problémy tým, že vám poskytne väčšiu kontrolu nad vašou situáciou.

To je niečo, čo musíte urobiť rýchlo a ľahko.

1. Postarajte sa o hlavu. Ak ste tak ešte neurobili, uistite sa, že potrebujete okamžitú hotovosť, napríklad poistenie v nezamestnanosti a zdravotné poistenie. Ak pracujete v spoločnosti s najmenej 20 a viac zamestnancami, budete môcť dočasne zadať svoje poistné krytie podľa zákona nazývaného COBRA; Pokrytie v rámci COBRA však môže byť drahé. Na výber poistného krytia budete mať najmenej 60 dní. Po uplynutí platnosti poistného krytia budete poistení. Ak má váš manžel stále poistenie, budete musieť predložiť svoj plán asi 30 dní. Alebo, ak plánujete prihlásiť sa na pokrytie prostredníctvom Obamacare, budete sa musieť prihlásiť do 60 dní od straty zamestnania – ak sa ukončenie zamestnania zhoduje s obdobím na registráciu. V takom prípade vám môže vaša pozícia poskytnúť tri mesiace na registráciu do nového plánu.

V závislosti od vášho príjmu môžete byť vy alebo vaši blízki oprávnení na krytie prostredníctvom programu Medicaid alebo programu zdravia detí. Musíte okamžite podať svoju žiadosť a žiadosť o zamestnanie, aby ste mohli začať dostávať dávky v nezamestnanosti .

2. Urobte si čas. Ak dostanete malý balík, stanovte cenu a nedotýkajte sa jej, ak musíte.

Ak je to možné, nepoužívajte ho na odchod do dôchodku alebo dokonca na rozpočet. Ak ste si za tie roky nezasobili peniaze a ak sa snažíte nájsť inú prácu, pokúsite sa nakoniec ušetriť veľa peňazí – ak potrebujete minúť peniaze na diaľku viac, ako ste očakávali. Ak je premiestnenie obtiažne, mali by ste očakávať dlhodobé zamestnanie pred poistením v nezamestnanosti . Vždy je však možné, že sa pokúsite predať svoje zručnosti svojim novým zamestnancom alebo že hospodárstvo bude klesať, kým budete stále nezamestnaní. Namiesto toho, aby ste o tom uvažovali ako o levovi, myslite na svoj balíček ako na núdzový padák, na ktorom pracujete po všetkých vašich možnostiach.

3. Zarobte zlé množstvo peňazí. Starostlivo skontrolujte všetky aspekty svojho rozpočtu. Pripomeňte si, koľko peňazí máte na hotovosť a hypotéky. Otvorte všetky svoje peniaze a spočítajte, koľko ste zaplatili. Ak svoj rozpočet nikdy neutratíte, prečítajte si v správe o kredite, kde nájdete údaje o tom, koľko miniete na denný rozpočet. Zvážte tiež, koľko peňazí musíte teraz minúť, ak máte malý príjem.

Skontrolujte si svoje daňové výnosy a zvážiť nezamestnaných  vašej práci vám budú ovplyvnené nich. Na konci pobytu by ste mali mať jasnú predstavu o svojej novej finančnej situácii a o tom, čo budete potrebovať na dosiahnutie tohto cieľa.

4. Opakujte prebytok. Po dokončení rozpočtu sa pozrite na svoj rozpočet a rozpočet a nájdite príležitosti na zníženie alebo zníženie rozpočtu. Starostlivo premýšľajte o tom, čo vy a vaša rodina musíte počas tejto núdzovej situácie pokračovať, a ušetrite čo najviac rozpočtov. Napríklad môžete ušetriť veľa peňazí vyčistením kábla a maximalizáciou počtu kanálov, ktoré ste si predplatili. Podobne môžete poskytnúť viac priestoru na dýchanie lacnejším jedlom, nižšími nákladmi alebo nižšími nákladmi.

5. Vytvorte rozpočet. Urobte si mier so svojím malým rozpočtom a odstráňte prekvapenia vytvorením komplexného rozpočtu, s ktorým môžete žiť. Ak je to možné, vaše peniaze by mali stačiť na malé množstvo peňazí, aby ste mohli žiť svoj život bez výdavkov na kreditnú kartu, ale mali by mať aj priestor pre malé podniky alebo odpustky.

6. Bavte sa s kupónmi, odmenami, propagačnými kartami a domácimi spotrebičmi. Teraz je čas sa dostať do svojej koristi. Ak máte dobrý rozpočet, mali by ste byť schopní získať niekoľko výhod z úspor vrátane hypotekárnych ponúk, RPMN a poplatkov za kreditné karty, ktoré vám môžu ušetriť peniaze za denný rozpočet. Ak platíte prostredníctvom kreditnej karty, odošlite ich na kreditnú kartu, pomocou ktorej môžete platiť za domáce dary a iné potreby. Alebo použite pôžičku na výplatu na zaplatenie denného rozpočtu, ktorý si môžete dovoliť zaplatiť v plnej výške, aby ste mohli získať viac peňazí. Mali by ste si tiež vziať čas, ktorý potrebujete na uloženie doplnkov, vyčistenie webu pre podnikanie a sťahovanie mobilných aplikácií, ako napríklad Import alebo Exit 51, ktoré vám môžu pomôcť zarobiť si peniaze za to, čo plánujete robiť.

7. Zapojte sa do nových zručností. Ak máte malý príjem na zaplatenie, ak sú vaše výdavky zaplatené a váš príjem je utratený, použite tieto peniaze na zdokonalenie existujúcich zručností alebo na naučenie sa nových vecí, ktoré vám môžu v budúcnosti pomôcť zarobiť viac , Služby ako Lynda alebo Skillshare ponúkajú mnoho online kurzov. Môžete tiež nájsť kurzy na miestnej vysokej škole alebo nájsť nejaké bezplatné kurzy na webe

admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *